UTS » Блог » Гідроборт: основні характеристики, експлуатація

Гідроборт: основні характеристики, експлуатація

Що таке гідроборт

Гідроборт монтується на кузові і є найбільш популярним вибором для вантажних транспортних засобів при перевезеннях по Україні або по місту, оскільки він забезпечує найкоротший термін робочого циклу з ручною відкривається і закривається платформою. Платформа рухається вертикально в встановленої ззаду на кузові Н-подібної рами через ланцюг, з’єднану з гідравлічною силовою установкою.Розміри гідроборта мають максимальну висоту і ширину заднього отвору без необхідності використання задньої заслінки. Гідроборт включає в себе задню раму кузова і відкидний верхній борт над вантажною платформою, що дає невелику перевагу в корисне навантаження в порівнянні зі стандартною комбінацією затвора.

Гідроборт для вантажного автомобіля

Гідроборт може проводитися в двох видах підйомних конструкцій: Перший – це конструкція підйомника з паралельними важелями, де механіка гідроборта заснована на принципі паралелограма, а підйом і опускання виконуються повністю гідравлічно. Інший – конструкція колонного підйомника, яка механічно набагато простіше; підйом і опускання виробляються гідравлічно за допомогою циліндра і ланцюгів в рамі.

Центральний пульт управління гідроборта дозволяє керувати ним з одного місця. Сюди входить: висування і втягування, відкриття і закриття, підйом і опускання. Стандартне зовнішнє управління обладнано дворучним захисним спорядженням з селекторним перемикачем, який перемикає зовнішнє управління на додаткове управління. У фургонах та інших транспортних засобах з обмеженою висотою шасі гідроборт зазвичай управляється з зовнішнім управлінням, вбудованим в стінку кузова.

Види гідробортів

Скільки важить? Гідроборт має приблизну вагу 1.5 тонни. При цьому він витримує набагато більші навантаження, хоча і виглядає невеликим. Інструкція використання і технічні характеристики кожної моделі різні.

Види:

  1. Гідроборт з колоною має ефективну і компактну конструкцію, яка ідеально підходить для використання з невеликими типами транспортних засобів, оскільки він сумісний з обмеженим простором під шасі транспортних засобів. Ці підйомні системи часто встановлюються на жорсткі  кузова зі склопластику (GRP), щоб забезпечити легкий доступ і вторинне розподіл.
  2. Гідроборт Tuck Away має компактну конструкцію, яка ідеально підходить для автомобілів з обмеженим простором для зберігання. Ця система складається і нахиляється вниз, забезпечуючи легкий доступ для завантаження і розвантаження за допомогою каркасів і візків для піддонів.
  3. Висувні підіймачі являють собою одну закінчену платформу, яка зберігає горизонтальне положення і висувається з похідного положення під задньою частиною причепа. Цей гідроборт вимагає великого зазору між задньою віссю і задньою частиною причепа і не підходить для автомобілів з низьким шасі. Цей тип зазвичай включає в себе захисні ворота і пандуси для доступу ззаду і збоку.
  4. Консольний гідроборт має конічну кромку, яка нахилена до землі. Ця кромка забезпечує легкий доступ для навантаження і розвантаження за допомогою каркасів і візків для піддонів. Але замість того, щоб розкладатися з похідного положення, цей підйомник є частиною задньої кришки.
  5. Двох’ярусний гідроборт розроблений спеціально для використання з двоповерховими причепами, так як підйомник забезпечує легкий доступ до обох платформ і є частиною верхньої задньої кришки.

У 1995 році були встановлені правила ЄС для виробництва гидробортов. Емблема ЄС є знаком відповідності. Етикетка вказує на те, що виробник або імпортер заявляє, що продукти, відмічені етикеткою, відповідають вимогам європейських директив (директив ЄС), які застосовуються до цих продуктів.

Загальні вимоги Директива ЄС для гідроборта

Зміст цієї європейської директиви належить до законодавчих вимог в області безпеки, здоров’я і впливу на навколишнє середовище. Гідравлічні підйомники підкоряються загальним вимогам Директиви ЄС по машинному обладнання. Інспекція – це щорічна перевірка аспектів безпеки гідроборта відповідно до вимог ЄС. Гострі краї і кути, які можуть стати причиною травм, повинні бути захищені, по крайней мере, «в тій мірі, в якій це дозволяє їх функція». Сигнали повинні бути чіткими і видимими.

Гідравліка гідроборта

Гідравліка – це технологія приводу, в якій використовується рідина під тиском. Ця рідина зазвичай являє собою масло. Гідравлічна система складається з:

  1. Генеруюча частина (насос, що приводиться в дію електродвигуном або ДВС).
  2. Система управління з лініями / шлангами.
  3. Виконавча частина.
  4. Рідина, зазвичай масло.

У генеруючої частини потужність приводу (частота обертання і крутний момент) перетворюється в гідравлічну потужність (витрата і тиск). Потім гідравлічна потужність перетвориться в потужність і швидкість (гідравлічний циліндр) або швидкість обертання і крутний момент (гідравлічний двигун) у виконавчій частині системи приводу. Технічні характеристики гідроборта:

  1. Тиск: для гідроборта тиск коливається від 180 до 240 бар. Наслідком цього є те, що рідина під високим тиском може використовуватися для створення великих сил.
  2. Захист від перевантаження: тиск у гідравлічній системі можна легко регулювати і обмежувати за допомогою запобіжного клапана.
  3. Швидкість гідравлічної системи: можна регулювати безступінчатий. Це особлива перевага при підйомі і опусканні платформи.
  4. Виробництво: у виробництві гідроборта використовуються клапани розриву шланга (2/2 клапана) або 4/2, 4/3 або 3/2 клапана. Наприклад, клапан 4/2 має чотири порти і два положення.
  5. Дросельна заслінка: регулює швидкість руху гідроборта, обмежуючи потік масла; на гідроборт цю функцію виконує гальмівний клапан опускання. Гальмівний клапан опускання часто вбудований в циліндр або в блок колектора.
  6. Ручний клапан: ручні клапани забезпечують надходження масла в потрібні компоненти. Ці клапани управляються вручну, а не електрично.
  7. Реле тиску масла: видає електричний сигнал при досягненні заданого тиску. Реле тиску масла знаходиться на підйомному циліндрі і видає сигнал, який використовується для регулювання кута (з електронним регулюванням кута).

Масло в гідравлічній системі виконує такі функції: передача енергії; мастило рухомих частин; захист металевих поверхонь, з якими контактує рідина; видалення масла, що вийшов з-за внутрішньої витоку і тепла в результаті тертя; видалення забруднень. Гідравлічне масло, яке використовується для гидробортов, має високий індекс в’язкості. В’язкість – це щільність масла, а масло з високим індексом менш чутливо до коливань температури. Гідроборт оснащений олійними фільтрами, тому масло в гідравлічній системі залишається чистим.

Обслуговування гідравлічних частин гідроборта

Не допускайте потрапляння бруду на швидкороз’ємні з’єднання; очистіть їх перед вантажоперевезенням, якщо вони брудні. Переконайтеся, що шланги і муфти в хорошому стані. У гідравлічній системі використовується високий тиск, який може досягати 240 бар, і це небезпечно, якщо шланги порвуться. В резервуарі повинен бути досить гідравлічного масла. Крім витоків, при підключенні швидко-з’єднань іноді відбувається втрата масла.Тому рівень масла необхідно регулярно перевіряти. Регулярно перевіряйте елементи регулювання і управління. Між насосами і двигунами (лінійними і роторними) використовуються елементи управління і регулювання для гідравлічної системи.

Електропривод

Електропривод перетворює електричну енергію в механічну. Це дає можливість приводити в рух гідроборт.

Великою перевагою електродвигунів є те, що їх можна підключати до електромережі. Крім того, машини з електричним приводом можуть бути оснащені акумулятором. Гідроборт використовує електродвигун для приведення в дію гідравлічного насоса. Електричні компоненти управляються перемикачами. Компоненти перемикання забезпечують управління:

  1. Головне реле потужності.
  2. Гідравлічні клапани.
  3. Реле управління.
  4. Компоненти перемикання керують підйомно-навантажувальної платформою електрично.

Електричний регулятор перетворює електричну енергію в механічну. Це дає можливість приводити гідроборт в рух.

Ртутний перемикач гідроборта

При електронному управлінні регулюванням кута підйомно-вантажна платформа оснащена перемикачем нахилу / ртутним перемикачем. Іноді також в поєднанні з реле тиску масла. Ртутний вимикач також експлуатується для:

  1. Включення і вимикання ручного і ножного управління.
  2. Включення і вимикання освітлення платформи у відкритому положенні.
  3. Включення і вимикання електродвигуна для відкривання.

З метою безпеки: якщо гідроборт відкритий, світло в перемикачі кабіни зазвичай блимає.

Обслуговування електричних частин гідроборта

Огляньте двигун на предмет пошкоджень. Перевірте штекерні з’єднання та кабельні введення в блоці живлення на предмет корозії і надійності з’єднання. Перевірте кабелі джерела живлення на наявність тріщин в ізоляції, з’єднаннях кабельних вушок, корозії запобіжника і затискачів клем акумулятора. Перевірте напругу на двигуні і споживаний струм. Зверніть увагу на будь-які порушення під час роботи гідроборта.

Як встановити? Установка не займе багато вашого часу, якщо ви звернетеся до професіоналів. На превеликий жаль, саморобний гідроборт не буде таким же безпечним і ефективним, як варіанти від відомих марок. Користуватися ним небезпечно і для вас, і для інших учасників дорожнього руху. Вантажопідйомність саморобного варіанту буде менше, габарити більше, а також буде не доступна кнопка дистанційного керування. А саме вона допомагає швидко підняти задній борт.

Задати питання
Введіть своє ім'я та номер телефону. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Вибрати авто
Підберемо машину під ваш вантаж і відправимо її на завантаження вже через 2 години
Номер телефону вказано не вірно
Розрахуємо вартість перевезення вашого вантажу за 15 хвилин
Номер телефону вказано не вірно
Підберемо машину під ваш вантаж і відправимо її на завантаження вже через 2 години
Наші контакти
Нашу адресу
Київ, вул. Дегтярівська, 48