UTS » Блог » Фрахтування: поняття, види, умови

Фрахтування: поняття, види, умови

Фрахтування: поняття, види, умови

Фрахтування – це найбільш часто використовувана формула, коли мова йде про морських вантажних перевезеннях. Перевізники вибирають судно, яке найкраще підходить для їх завантаження в рамках системи фрахтування. Це найбільш підходяща система морського транспорту для перевезення навалювальних вантажів, наливних вантажів і промислових товарів. В рамках цього процесу виділяються 3 основних контракту, особливості яких детально описані нижче.

Характеристика поняття фрахтування

В першу чергу, коли ми говоримо про фрахтування, ми маємо на увазі договір транспортної оренди човна для перевезення вантажів. У цьому процесі беруть участь судновласник, який здає човен в оренду і фрахтувальник, який бере її в оренду для перевезення вантажу. Цей договір повинен бути укладений в письмовій формі у вигляді «фрахту» – документа, що містить деталі операції. Такі як особисті дані сторін і власника судна, подробиці маршруту, час навантаження і розвантаження.

Правові аспекти фрахтування

У договорі поставки міститься коносамент, квитанція, що підтверджує розміщення вантажу, а також всі його характеристики в письмовій формі, такі як назва і реєстрація судна, місце походження і призначення, тип товару і вартість фрахту. Умови цих контрактів часто обговорюються при посередництві фрахтових брокерів. Однак в обов’язки фрахтувальника входить володіння судном, відповідним для перевезення вантажу, вибір найбільш підходящого маршруту і гарантія доставки вантажу в кінці подорожі. Фрахтувальник зобов’язується завантажити тільки те, що було погоджено.

Види фрахтування

Види:

  1. Бербоут-чартер.
    Це договір оренди з певним терміном, за яким орендар має повний контроль над судном, включаючи право призначати капітана і команду. Він використовується щоразу, коли хтось хоче керувати кораблем. Орендодавець або власник судна має одноосібне право отримувати регулярну плату за його оренду. Вони не несуть відповідальності щодо фрахту або операцій з судном протягом терміну дії контракту.
    Договір поставки містить зобов’язання орендаря щодо належного використання судна і його своєчасному поверненню в хорошому стані. Орендар також несе відповідальність за будь-які претензій, що виникають у зв’язку з експлуатацією судна, і не може передати його в суборенду без спеціального дозволу орендодавця.
  2. Чартер рейсу.
    Особливістю цього контракту є те, що судновласник надає вантажний простір під час певного рейсу. Судновласник зобов’язується перевезти ці товари і бере на себе відповідальність за управління судном. Фрахтувальник може доставити свій вантаж або передати простір третім особам
  3. Тайм-чартер.
    Це цікавий формат для імпортерів і експортерів, яким потрібно швидкий транспорт. Його особливість полягає в тому, що судновласник надає фрахтувальнику судно на певний термін. Судновласник зберігає за собою управління судном, а фрахтувальник несе відповідальність за комерційне управління. В обов’язки фрахтувальника входить контроль забезпечення виконання капітаном і екіпажем торгових наказів. Судно здійснює рейси, необхідні фрахтувальником, і несе відповідальність за будь-яке порушення термінів або пошкодження вантажу.

Умови фрахтування

Крім фрахту, перевізник повинен також нести витрати по комерційній експлуатації, а також повернути судно відповідно до погоджених умов і відреагувати на будь-який можливий збиток, що виник в результаті неправильного завантаження. Основні поняття:

  1. Фрахт: включає вартість і всі збори, витрати і витрати, що підлягають сплаті перевізнику відповідно до чинного тарифом і даними коносаментом, включаючи зберігання, добові і простий.
  2. Товари: включає в себе весь або будь-яку частину вантажу, що перевозиться відповідно до даного коносаменту, включаючи будь-яку упаковку або пакувальні матеріали, а також контейнери, що належать або орендовані продавцем.

Отже, як бачите, фрахтування – це складний процес угод між судновласником і перевізником. Ваші товари будуть доставлені в пункт призначення найкращим чином з усіма гарантіями, якщо ви звернетеся до професіоналів.

Задати питання
Введіть своє ім'я та номер телефону. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Вибрати авто
Підберемо машину під ваш вантаж і відправимо її на завантаження вже через 2 години
Розрахуємо вартість перевезення вашого вантажу за 15 хвилин
Підберемо машину під ваш вантаж і відправимо її на завантаження вже через 2 години
Наші контакти
Нашу адресу
Київ, вул. Дегтярівська, 48