Доставка фармацевтики здійснюється в медичній компанії, аптеки, клініки і лікарні. Коли справа доходить до переміщення фармацевтичних препаратів, час має вирішальне значення. Також важливим є контроль температури. Невелика зміна температури, навіть всього на 2 градуси, може зіпсувати фармацевтичну продукцію. Ось чому так важлива транспортування з регульованою температурою.
При перевезенні медикаментів безпеку і конфіденційність є пріоритетом. Існують законодавчі положення і правила, що стосуються складування, відвантаження і розподілу фармацевтичних препаратів. Ці правила встановлені Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів. норми:
Продукти, які не підтримуються в потрібній температурі, можуть стати неефективними і навіть шкідливими для пацієнтів, які їх отримують.
Перевезення лікарських препаратів з контрольованою температурою є частиною логістики. Ні в якому разі не можна порушувати температурний режим. Фармацевтичні продукти підлягають доставці, зберіганню і розподілу охолоджених і заморожених товарів. Організація доставки медикаментів включає такі етапи:
При доставці препаратів абсолютно необхідно підтримувати температуру.
Більшість фармацевтичних препаратів доставляються при температурі від -2 до +25 градусів, щоб гарантувати стабільність продукту. Рефрижератори можуть підтримувати таку температуру навіть в дуже жарку погоду.
Ще одне правило транспортування лікарських засобів – упаковка повинна бути правильною. Фармацевтична продукція повинна поставлятися не тільки в авто з клімат-контролем, але і в термоконтейнерах. Біологічні продукти, такі як гемоглобін, що регенерують речовини і тканини, вимагають особливої обережності при транспортуванні. Ці продукти часто поміщають в термічні кріогенні контейнери, які можуть витримувати температуру -150 градусів за Цельсієм. Використовують термічні піддони, це ще один рівень захисту.
Необхідна така документація:
Сертифікати походження не потрібні, якщо транспортуються найпростіші фармацевтичні продукти (без особливих позначок). Якщо доставляються складні препарати (нарко-, імуностимулятори, перевезення вакцини), то водій повинен бути в супроводі представника фармацевтичної компанії і кузов пломбують.
Збереження може похитнуть такими процесами:
Перевезення ліків в холоді – основне завдання логістики.
Причепи-рефрижератори грають важливу роль. Одна цікава особливість полягає в тому, що рефрижератори можуть працювати незалежно від того, яке авто їх буксирує. Холодильні причепи оснащені власною холодильною установкою і джерелом енергії. Це означає, що рефрижератори та ізотерми збережуть температуру незалежно від того, буксирують чи вони трактором, знаходяться в поїзді, човні або літаку. Причепи-рефрижератори працюють так само, як і інші холодильники, і мають три основних компоненти, які допомагають їм залишатися холодними: компресор, конденсатор і випарник. Особливості роботи:
Компресор і конденсатор працюють разом, подібно до того, як радіатор автомобіля працює разом для охолодження двигуна. Доставка з контрольованою температурою – не нова концепція. Ця концепція сходить до 1840-х років, коли лід і холодна погода використовувалися для транспортування холодних продуктів залізницею. Перший вантажівка-рефрижератор був винайдений в 1910 році, і в ньому проводилася перша перевезення лікарських препаратів для медичного застосування.