Класифікація складів – це неймовірно важлива структура, яка дозволяє визначити, які товари і матеріали можуть зберігатися в приміщенні, а які не варто тут залишати. Основні чинники і відмінності полягають в готовності зберегти товар від негоди. Їх проектування також може відрізнятися. Наприклад, в одних приміщеннях передбачені складські роботи з вилковими навантажувачами, а в інших немає, і операції прийому-відправки будуть оброблятися в іншому порядку з іншою швидкістю. У кожного будинку різний набір функцій.
Класифікація складів ділиться на такі основні види:
Тут зберігають швидкопсувні продукти, медикаменти, косметику та інші товари, Які повинні залишатися в певному діапазоні температур. Будівля может ділітіся за призначення на охолоджувальну и заморожуючу зону. Вони відрізняються тим, що на них завжди є попит, адже в будь-якому іншому вигляді приміщення залишити медикаменти або харчову продукцію не вийде. Біля входу завжди знаходиться стійка адміністратора, який швидко зорієнтує по наявності місць для зберігання, вартість та умови.
Багато будинків не опалюються, що може призвести до замерзання товару взимку. Є такі товари, які ніяк не реагують на зміни температури, тому не варто забувати враховувати умови зберігання конкретних речей. В опалювальних зонах найчастіше розташовуються стійки упаковки, офісні приміщення, прийом і відвантаження. Всі товари розміщуються на стелажах, які також мають свою класифікацію. Для часто використовуваних – це нижні полиці, для рідко – найостанніші стелажі. Це дозволяє максимально швидко оформляти приймання-відправку товару.
У даних будинках вмонтована пароізоляція, яка дозволяє регулювати вологість в окремих зонах. Це корисно як для збереження продуктів, так і для речей з натуральних матеріалів. Нерідко тут залишають побутову хімію, яка не вимагає особливих температурних умов для збереження. Вони нічим не відрізняються від інших видів, за винятком іншого проекту стін з додатковою прокладкою.
Це не просто приміщення, а місце, в якому зберігають спеціальні вантажі. Наприклад, небезпечні рідини, горючі матеріали, радіоактивні частинки і багато іншого. При проектуванні такого приміщення створюється спеціальний план, де прописуються основні якості та умови, які повинен надавати склад після його споруди. Наприклад, потовщені стіни, ізольовані від радіації зони, максимальне поділ стінами і пароізоляція кожної кімнати. Сховища боєприпасів повинні бути ізольовані як внутрішньо, так і зовні. Палубою обов’язково включають обробку і нейтралізацію пара, який вони залишають в момент зберігання.
Будівля має бути ефективним і функціональним, щоб сприяти продуктивності ланцюга поставок. Також це сприяє зниженню витрат на збереження. Тому класифікація складів не обмежується перерахованими вище факторами і включає такі категорії:
Класифікація складів на найбільш поширені існуючі класи:
Ці об’єкти є будівлі найвищої якості з усього 1 поверхом. Як правило, це нові об’єкти, побудовані за останні 15 років. Вони розташовані поблизу терміналів і, як правило, управляються професійною командою. Вони зазвичай вимагають найвищу орендну плату. Присутні всі можливі зручності (опалення, контроль вологи і інше).
Ці об’єкти знаходяться на один щабель нижче у порівнянні з класом A. Як правило, будівлі старше, не справляються професійно, для збереження є два поверхи. Ці будівлі містяться в хорошому стані, найчастіше з опаленням і іншими можливостями.
Нерухомість класу C, як правило, старше 20 років і розташована в менш зручних для транспортної розв’язки місцях. Мають найнижчі орендні ставки, що добре для логістичних компаній. Це приміщення з висотою стель не менше 4 метрів, з утепленою дахом для збереження товару в зимовий або дощовий період. Може не опалюватись.
Це категорія підвальних приміщень, які частіше бувають неопалювальними і не мають зон для зберігання небезпечних речовин. Можуть розташовуватися пакувальні зони, офісні приміщення.