UTS » Блог » Імпорт продуктів харчування

Імпорт продуктів харчування

Імпорт продуктів харчування

Імпорт продуктів харчування відноситься до переміщення товарів у ЄС з країн за межами ЄС (часто званих третіми країнами). Перевірки (контроль) проводяться стосовно харчових продуктів, що надходять на ринок ЄС, щоб гарантувати, що вони відповідають тим же високим вимогам, що і продукти з країн-членів ЄС.

Особливості оформлення імпорту

Як правило, процедура імпорту включає в себе забезпечення ліцензування та дотримання вимог перед відправкою товарів, організацію транспортування і складування після розвантаження товарів, а також митне оформлення та сплату податків до випуску товарів. Щоб визначити, чи потрібно ліцензія для імпорту певного комерційного продукту або послуги, імпортер повинен спочатку класифікувати товар.Ліцензія на імпорт може бути загальною і спеціальною. За загальною ліцензії товари можна імпортувати з будь-якої країни, тоді як спеціальна або індивідуальна ліцензія дозволяє імпорт тільки з певних країн. Імпортні ліцензії використовуються для оформлення імпорту, поновлювані і зазвичай дійсні протягом 24 місяців для капітальних товарів або 18 місяців для компонентів сировини, витратних матеріалів та запасних частин.

Контроль включає документальні перевірки та фізичний огляд вантажу інспектором. Огляд може не проводитися, якщо документи не викликають ніяких питань. Вважається, що деякі харчові продукти являють вищий ризик для здоров’я населення, здоров’я тварин або навколишнього середовища з точки зору хвороб, шкідників або забруднювачів. До цих харчових продуктів пред’являються додаткові вимоги для контролю таких ризиків. Вимоги включають:

Ці товари повинні завозитися через спеціальний пункт пропуску, званий прикордонним контрольним постом. При імпорті продуктів харчування в ЄС ви повинні дотримуватися загальні принципи харчового законодавства, викладені в Регламенті 178/2002 / ЄС. Якщо ви імпортуєте товари з-за меж ЄС, ви або ваш митний агент повинні заповнити митну декларацію. Ця митна декларація повинна бути зроблена в електронному вигляді з використанням системи автоматичної обробки даних. Щоб торгувати з країнами за межами ЄС, бізнес повинен мати номер EORI (реєстраційний та ідентифікаційний номер економічного оператора). Цей номер унікальний для бізнесу.

Оподаткування імпортних продуктів харчування

Відповідно до Закону України, всі продовольчі товари повинні обкладатися додатковим збором 5-10%. Чисті податки нараховуються протягом доби, після прибуття товарів на митницю. Якщо ви імпортуєте такі типи товарів, вам потрібно буде дотримуватися конкретне законодавство:

  1. Їжа тваринного походження.
    Наприклад, м’ясо, птиця, риба, яйця, молоко, молочні продукти, мед або страви, що містять їх в якості інгредієнта.
  2. Їжа нетваринного походження.
    Наприклад, фрукти, овочі, горіхи, спеції, десерти, хлібобулочні вироби, мінеральна вода, фруктові соки.
  3. Комбіновані товари (тобто харчові продукти, що містять як оброблені інгредієнти тваринного походження, так і нетваринного походження).
    Наприклад, бутерброд, піца, пиріг і інше.

Додаткового збору 5-10% також піддається алкоголь і тютюн. Також існують особливі вимоги до імпорту певних матеріалів, що контактують з харчовими продуктами.

Задати питання
Введіть своє ім'я та номер телефону. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Вибрати авто
Підберемо машину під ваш вантаж і відправимо її на завантаження вже через 2 години
Розрахуємо вартість перевезення вашого вантажу за 15 хвилин
Підберемо машину під ваш вантаж і відправимо її на завантаження вже через 2 години
Наші контакти
Нашу адресу
Київ, вул. Дегтярівська, 48