Експорт є одним з основних економічних активів країни, але в багатьох випадках оформлення документів може стати справжньою перешкодою, подолати яке може не кожен. Чим прогресивніша країна, тим складніше стає виконати всі вхідні вимоги для вивезення товару. Перш ніж приступити до цієї пригоди, вантажовідправники повинні чітко визначити, яке законодавство вони повинні дотримуватися. Хоча існують стандарти, які дозволяють нам приблизно знати, які вимоги до вивезення, необхідно враховувати можливість того, що конкретний продукт регулюється особливими правилами на європейському і національному рівні, тому для нього можуть знадобитися інші правила маркування, добавки, склади і упаковки.
Україна відома у всьому світі експортером продуктів харчування в інші країни. Політика уряду просуває експорт з України в інші країни. Експортний бізнес з кожним роком значно зростає. Харчові товари мають пряме відношення до здоров’я споживачів, тому країни по всьому світу приймають суворі заходи, щоб дозволити ввезення тільки безпечних і якісних товарів з України. З огляду на складність експорту сільськогосподарських товарів, також важливо, щоб оформлення документів не стало ще однією перешкодою. Для експорту продуктів харчування за межі країни необхідно отримати дозвіл від регулюючого органу при Міністерстві охорони здоров’я. Ліцензування – це свідчення того, що їжа не токсична і може бути з’їдена людьми, не завдаючи шкоди своєму здоров’ю.
Для вивозу такої категорії вантажів вам знадобитися:
Подати заявку на отримання експортної ліцензії дуже просто. Ви повинні зареєструвати кожен товар харчування, який планує експортувати, і він повинен пройти тестування для затвердження і ліцензії. Подайте заявку на отримання центральної або державної ліцензії на експорт продуктів харчування. Ви не маєте права експортувати всі види харчових продуктів, а тільки ті, які сертифіковані.
Останні доступні дані по країнам показують, що 45,9% товарів, що експортується з України, були закуплені імпортерами з: Сполучених Штатів Америки (16% від загальносвітового обсягу), Об’єднаних Арабських Еміратах (9%), Китаю (5%), Гонконгу ( 3%), Сінгапуру (3%), Нідерландів (2%), Німеччини (2%), Польщі (2%), Бельгії (2%) та Словаччині (1,9%). Коли ви експортуєте товари на зарубіжні ринки, вам необхідно надати інформацію про вміст. Для експорту харчових продуктів потрібні такі етикетки і специфікації вмісту:
Ці вимоги до маркування харчових продуктів повинні виконуватися компанією, яка експортує продукти харчування за межі України на міжнародний ринок, щоб вантаж був прийнятий міжнародними стандартами і продавався на зовнішньому ринку. МОЗ стежить за тим, щоб компанії-експортери товарів харчування дотримувалися правил.
Вивезення товарів з України проводитиметься в 4 найпопулярніших регіону: Європа, Азія, СНД і Африка. Саме ці 4 регіони викуповують 97% товарів сільського господарства. Експорт продуктів харчування з України в Китай на початку 2020 року, значно збільшився. Частка закупівель з Азії становить понад 40% від загального імпорту продуктів. Вивіз товарів сільськогосподарської та аграрної сфери залишився без змін. Вивіз харчових товарів в Європу знизився до 30%, в порівнянні з минулими роками. Наступні групи товарів відносяться до категорії найбільш популярних в світових постачаннях з України протягом 2019-2020 року:
Зверніть увагу, що результати, перераховані вище носять інформаційний характер. Експорт продуктів харчування з України в інші країни набирає обертів з кожним роком все більше і більше.